NEVISCOPE

Instrukcja obsługi

Przed użyciem tego produktu prosimy o zapoznanie się z niniejszą instrukcją

Uwaga: Ten produkt jest przeznaczony wyłącznie do badań zewnętrznych. Nie patrz bezpośrednio w światło LED.

Neviscope to certyfikowane urządzenie medyczne kompatybilne z wiekszością smartfonów dostępnych na rynku. Zaprojektowane w celu fotografowania zmian skórnych. Posiada system który pozwala na duże powiększenie i wyrazistość obrazów.

Można go przymocować do smartfona za pomocą opatentowanego uchwytu. Najlepszą stabilność uzyskamy korzystając z matowej sylikonowej obudowy na telefon. Bardzo ważne jest pierwsze naładowanie dermatoskopu. Służy do tego każda kostka z ładowarki telefonu – należy ładować dermatoskop aż do momentu kiedy niebieska lampka zgaśnie. Po każdym badaniu należy doładować dermatoskop 3-4 minuty.

Pracując w gabinecie z pacjentami można też podłączyć kabel USB 2.0 TYPE – A MALE TO TYPE – A FEMALE EXTENSION CABLE  dzięki któremu praca dermatoskopu odbywa się bez konieczności ładowania.

Światło białe LED wyłącza się automatycznie po 1 minucie celem oszczędności baterii. W calu przyspieszenia badania można nagrać wideo i tak samo jak zdjęcie dodać do konkretnego pacjenta w naszej aplikacji .

 

1)Naładuj dermatoskop ok 15-20 min

2)Przymocuj uchwyt nad soczewką w telefonie

3)Znajdź kamerę w swoim telefonie kompatybilna z Neviscope  (soczewki pasują do siebie kiedy robiąc zdjęcie widzimy rowki nakładki po obu stronach wyświetlacza telefonu)

4)Po połączeniu Neviscope ze smartfonem umieść czarna nakładkę przy soczewce z której korzystasz.

5)Po wybraniu miejsca badania delikatnie zwilż je oraz otaczająca skórę np. środkiem do dezynfekcji , olejkiem. Jakość obrazu będzie lepsza.

Pamiętaj, że gdy kamera dotyka włosów zamiast skóry, może być konieczne ogolenie tego obszaru.

6)Włącz światło spolaryzowane przyciskiem znajdującym się poniżej soczewek dermatoskopu i przytrzymaj ok . 5sek.

7)Włącz aparat; odpowiednio powiększ i wyostrz dotykając w środek zmiany na ekranie swojego telefonu; zrób zdjęcie.

8)Pobierz bezpłatną aplikację Neviscope Professional ze sklepu App Store lub Google Play i postępuj zgodnie z instrukcjami w aplikacji.

Drogi Użytkowniku, jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z naszym biurem: office@myneviskin.com Długość gwarancji: 2 lata.

NEVISCOPE jest zarejestrowanym znakiem towarowym. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dermatoskop Neviscope Typ: Deviscope NV 007 jest zgodny z wymaganiami zasadniczymi Nowej Dyrektywy MDR EU Regulacja 2017/745. GMDN :18021 Dermatoskopy, Klasyfikacja : Klasa1,

 

 

Uchwyt trzeba zamocować nad kamerą smartfona,a następnie umieszcza się Neviscope z nakładką na obszarze skóry, którego dotyczy problem. Aby przymocować uchwyt uniwersalny do smartfona, po prostu umieść go z tyłu telefonu. (patrz rysunek i wideo). Następnie dostosuj soczewki Neviscope nad camerą w telefonie. Najłatwiej sprawdzić czy kamera telefonu pasuje do kamery dermatoskopu kiedy robiąc zdjęcie widzimy rowki nakładki po obu stronach wyświetlacza telefonu.

W przypadku kilku kamer – trzeba znaleźć kompatybilną z Neviscope, zobacz proszę jak to zrobić wchodząc na filmiki nagrane na naszym kanale Youtube .

 

Jak robić zdjęcie

 • Po wybraniu miejsca do sfotografowania delikatnie zwilż je i otaczającą skórę dłonią środkiem  dezynfekującym lub podobnym płynem, a następnie posmaruj znamię olejem lub masłem.  To zwiększa   jakość obrazu.
 • Po podłączeniu Neviscope do smartfona umieść czarną nakładkę bezpośrednio na skórze i dociśnij przycisk zasilania o koło 5 sec, aby włączyć obiektyw.
 • Następnie wykonaj zdjęcie smartfonem.

Przed zrobieniem zdjęcia należy pamiętać, że jeśli kamera położona jest na włosy zamiast na skórę, może być konieczne ogolenie tego obszaru.

Jak to działa

Instrukcja ładowania dermatoskopu za pomocą USB i na drugim filmiku pierwsze zakładanie dermatoskopu

Instrukcja zakładania dermatoskopu Neviscope na smartfony :

Iphone 14

Samsung S21

Samsung S22

Iphone SE

Iphone 12

Obudowa na telefon dla lepszego komfortu badania

 1. ŁADOWANIE ŚWIATEŁ
  Współpracuje ze standardowym portem USB każdej kostki ładowarki do telefonu
 2. MONTAŻ
  Przymocuj uchwyt do telefonu i uruchom.
 3. POŁĄCZ
  Połącz urządzenie ze smartfonem i włącz światło
 4. BEZPŁATNA aplikacja Neviscope Professional do pobrania na Androida i iOS

Pobierz bezpłatną aplikację ze sklepu App Store lub Google Play postępuj zgodnie z instrukcjami w aplikacji.